SSS

“Diyetsizyasam” nedir?

Diyetsizyasam , beslenme ve bilinçlenme eğitimidir. Alacağınız eğitimle bireysel alışkanlıklarınızın kontrolünü sizde olacaktır. Bilinçaltı kodlarınızı yeniden ve olumlu şekillendirir. özellikle yemek konusunda kalıcı çözüm getirir. Yeni doğru alışkanlıklar kazanmanızı bunu da yaşam tarzı haline getirmenizi sağlar.

Beslenmede bilinçlenme ne demek?

Beslenme ; yemek yemek değildir , her bedenin ihtiyaçları kendine özgüdür. Dolayısı ile kendi bedenine uygun şekilde beslenmelidir. Bilinçlenme ; farkında olmadan yaşamın içinde yaptığınız ve uyguladığınız alışkanlıklarınızın kontrol altına alınmasını sağlamaktır.

Kimler uygulayabilir?

Ebeveynler eşliğinde çocuklar ve gençler. Anneler ve babalar çocukları ve kendileri için. 18 yaş sonrası herkes de bireysel eğitim alabilir.

Uygulama işleyişi nasıl?

Ön görüşme sonrasında , aile hekimizden aldığınız onay ile yol arkadaşlığımız başlıyor. Bu yolculuk günün 16 saatinde sürekli iletişim halinde olarak devam ediyor. Kişiye özel hazırlayacağımız yol haritamız bize nasıl ilerlememiz gerektiğini gösteriyor. Ve bu yolculuk ihtiyaç duyduğunuz sonuca varıncaya ve bu sonucu yönetebilir hale gelinceye kadar devam ediyor.

Uygulamanın sonunda oluşan sonuçlar nelerdir?

Uygulama sonunda bireyin tüm alışkanlıkları ve beslenme yanlışları düzelerek gıda alımının doğru yapılması sağlanıyor. Bununla beraber yaptığımız seanslarda bireyin yaşam içindeki kemikleşmiş düşünceleri veya ilerlemesine engel olan inançları var ise onları da çözüme ulaştırmış oluyoruz.

Diyetsizyasamın diyet ile arasındaki fark nedir?

Diyetler genellikle belli disiplinlere ve yasaklara dayansa da , diyetsizyaşamın farkı diyetlerin aksine tamamen sizin yaşantınıza , imkanlarınıza , damak zevkinize göre hayatınız boyunca yaşamınızdan çıkarmayacağınız bir sistemi hayata geçirmek oluyor.

Bu eğitim ne kadar zamanda sonuç veriyor ?

Bu bir süreçtir. kilo alımı veya sağlıklı beslenme alışkanlığını kazanmak zaman içinde oluşmaktadır. Çünkü alışkanlıklarımız , metabolizmalarımız , yaşam şeklimiz ve düzenlerimiz uzun yıllar sonunda aldığı etkilerle oluşan bir sonuçtur. Bu sonucun kısa zaman içinde değişmesini ve alışkanlık haline gelmiş kodlarımızın düzelmesini bekleyemeyiz. Bunlarla beraber her bireyin kendine ait algı ve öğrenme süresini de göz önünde bulundurulursa başarılı sonuçlara ulaşmak için zamana ihtiyacımız var. Bu zamanı eğitime başlarken çizdiğimiz yol haritasında tahmini olarak çıkartıyoruz.

Neden beslenme eğitimi?

Çünkü 20 yılı aşkın bir süredir yaptığım araştırmalar ve bilimadamlarının günümüzde açıkladığı sonuçlar ışığında yanlış beslenmeler sonucunda oluşan her kilo sorununun temelinde bireyin yanlış alışkanlıkları ve düşünme sistemi olduğunu ortaya çıkarmıştır. Dolayısı ile bu eğitimle beraber olayı yemek yemekten çıkarıp beslenme noktasına taşıyoruz.Bu yüzden “EĞİTİM ŞART”

Kod nedir ?

Bilinçaltı kodları , doğduğumuz zamandan itibaren bize öğretilen veya dikte edilen bilgilerden oluşur . Bunlar zaman içinde kökleşerek ve kemikleşerek yaşamımıza yansır. Beslenme konusunda buna örnek verirsek “ Ekmek yemezsem doymam “ bir koddur ve bunun doymak ile ilgisini sadece siz belirlersiniz. Bu kodu değiştirmek için bu eğitimden faydalanabilirsiniz.

Zaman ve yemek imkanı sınırı olanlar bu eğitimi alabilir mi?

Evet zaman ve yemek imkan sınırı olmanlar da bu eğitimi alabilirler. Çünkü amacımız özellikle kendi düzenlerinizin içinde ve kendi yemek imkanlarınıza göre olduğunda uzun süreli ve kalıcı sonuca götürür. Bu yüzden bu eğitimi hali hazırdaki gerçeklerinize göre yerleştirmek en doğru sonucu verecektir.

Kilo almak için de bu eğitim uygun mu?

Eğitimin içeriği özellikle doğruları yaşantımıza geçirmek olarak düşünürsek bu eğitimi doğru beslenmek isteyen herkes alabilir.

Beslenme ve bilinçlenme eğitmeni ne yapar?

Beslenme ve bilinçlenme eğitmeni ,yaşamınızdaki hem beslenme yanlışlarını , hem bilinçaltı kodlarını hem de beslenmeye bağlı alışkanlıklarınızı düzenler ve çözer. Kendiniz için yapabileceğiniz en büyük yatırımlardan biridir.

Bu eğitimin yaşamıma etkisi ne olur?

* Beslenme ve bilinçlenme eğitimi , bağışıklık sisteminizi korumanız için gerekli beslenme programına sahip olmanızı sağlar. * Beslenme ve bilinçlenme eğitimi , beslenmenize yansıyan duygusal davranışlarınızın yönetimini ele geçirmenizi sağlar. * Beslenme ve bilinçlenme eğitimi , yaşamın içinde farkında olmadığınız ve sizi etkileyen bilinçaltı kodlarınızı bularak değiştirmenizi sağlar. * Beslenme ve bilinçlenme eğitimi , sizi farkındalıklarla donatarak yemek için yaşamak yerine ,yaşamak için yeme noktasına taşır.