HUMAN DESIGN ANALİZ

HUMAN DESIGN ANALİZ

Human design nedir?  Human Design (İnsan Tasarımı) bir inanç sistemi gerektirmeyen mantıklı ve kolay anlaşılır bir sistemdir.
  
  İnsan tasarım analizi ne faldır ne de büyü. Aslında kısmen büyü diyebiliriz belki ama şu şekilde; kişinin kendi özelliklerini sonuna kadar kullanmasını sağlayan kendi hakkında her şeyi öğrenerek hayatı boyunca destek alacağı etkisi geçmeyen bir büyü diyebiliriz.
  
  Böylelikle kişinin farkındalığını arttırıp kendi performansını hayatında son damlasına kadar kullanma imkanı sunar. Kişisel başarının kendini tanımaktan geçtiğini uzun yıllardır yapılan araştırmalarda gözler önüne koyan bilim adamlarına bakarsak bu sistem ile bunu en iyi şekilde başarmak mümkün olacaktır.

   Human Design bir ayrım ve kendini keşfetme bilimidir. Human Design grafiğinizden sizin eşsiz doğanızın muazzam içsel anlayışını kazanabilirsiniz. Yetenekleriniz, güçleriniz, size bahşedilmiş hediyeleriniz, kırılganlıklarınız, sınırlarınız. Size başkalarının kurallarına, nasihatlarına, fikirlerine göre yaşamamayı ve kendiniz gibi orijinal bir insan olarak nasıl yaşayacağınızı gösterir.

   Bedeninizin aklının size rehberlik etmesini sağlayan bir yöntemdir. Dış koşullar ve dışarıdan üzerinize yağan bombardımanlardan etkilenerek aklınız ile sizin eşsizliğinizi yansıtmayan kararlar vermektense içinizde var olan güvenilir temel ile nasıl karar vermeniz gerektiğini gösterir.

   Her insan eşsizdir, dünyada sizin aynınız olan bir başka insan yoktur. Human Design, tip, strateji ve otorite denilen basit araçlar vererek sizin birçok farklı alanda kendi eşsizliğinizi görmenizi sağlar ve kendiniz için doğru kararlar vermeye başlayarak hayatınızı anında kolaylaştırmaya başlarsınız.
  
   Human Design doğum saatiniz ve yerinizi kullanarak kişisel grafiğinizi çıkartır.Bu sistem, eski ve yeni ilimlerin, DNA’nın 64 kordonuyla direk bağlantısı olan l’Ging ’in antik 64 altıgeni, Kabala’nın Hayat Ağacı, çakralar bilimi, gezegenlerin pozisyonları, bunların hepsinin sentezidir. Diğer metotlara ters olarak burada iki zaman dilimi dikkate alınır; doğum anı ve güneşin doğum anından önceki 88 derecesi.

   Human Design bir tahmin değildir, size bundan daha değerli bir şey gösterir: kendinize giden yolu, kendinizi bilerek birçok konuda ihtiyacınız olan başarıya giden yolu bununla beraber içsel huzura ulaşarak hayatı daha kolay yaşamayı sağlar. Büyük farkındalıklar ile adım adım istediğiniz noktaya varmanızı kolaylaştırıp size bilimsel bir gerçek sunar.

   Tasarım analizleri öncelikle kişisel olarak hazırlanır. Bu hazırlanan analizler ile hayatın içindeki her türlü ilişkileriniz de ne tür etkiler aldığınızı ve ne tür etkiler yansıttığınızı öğrenirsiniz. Bunların başlıcalarını söylemek gerekirse aile, iş, sosyal çevre ve özel ilişkiler olarak sayabiliriz.
  
   Analizler kendi aralarında belli özelliklere göre ayrılır. Bunlar kişisel analiz, aile birleşimi analizi, belli bir döneme ait beklenilen tasarım analizi(transit harita ve solar return), çocuk analizi, ilişki ve ortaklık analizi olmak üzere bir kaç başlıkta toplanır. Belli bir döneme ait olan analizler de kendi aralarında ikiye ayrılır. Solar return ve transit analizi. Bu analizler ile önümüzdeki yılın ve gelecek bir zaman döneminin tasarımını görerek o döneme ait analiziniz yapılır. Bu analiz ile vermek üzere olduğunuz bir kararı veya o döneme ait birçok etkeni öğrenme şansına sahip olursunuz. Aile tasarımı analizinde aileniz içindeki baskın ve baskın olmayan özelliklerinizi bir aile olarak farkındalığınızı yaratarak ilişkilerinizi kuvvetlendirip doğru tercihler yapabilirsiniz. Ortaklık ve ilişki tasarımı analizlerinde de partnerinizle olan uyumlu ve uyumsuz yanlarınızı keşfedip hangi konular da ortak başarı sağlayacağınızı öğrenirsiniz. Çocuk tasarım analizlerinde çocuklarımızı hayatın içince nelerin etkileyeceğini özellikle meslek seçiminde, yaşamı boyunca tasarımına uygun, onu mutlu edecek işe ve iş hayatına yönlendirme konusunda başarı ile destek verir. İlişkiler konusunda hangi tasarımlar ile daha uyumlu ve paylaşımcı olabileceğinizi öğrenebilir bunu hayatın içinde her noktada kullanabilirsiniz.
  
   Tasarım analizi size farkındalık yaratırken başkaları üzerinde nasıl etkili olacağınızı ve onların da sizin hayatınızdaki etkilerini rahatlıkla öğrenme şansı verir. Tasarımları kendiniz dışında verilerine sahip olduğunuz herkes için öğrenebilir ve uygulayabilirsiniz.
   
   Tasarım Analizi;
    Human Design (İnsan Tasarımı) Sistemini hayatınıza uygulamaya başladığınızda fark edebileceğiniz değişiklikler aşağıdaki şekilde özetlenebilir:
* Stres seviyenizde azalma
* Öfkenizde azalma
* Rahatlama
* Daha doğru kararlar alma
* Duygusallığınızı anlama
* Sizi ilgilendiren konulara odaklanabilme
* Kendinizi daha huzurlu ve mutlu hissetme
* İlişkilerinizde düzelme
*Vücudunuzun size verdiği sinyalleri daha rahat algılama
* Tabiatınız ve Yaşam Amacınız
     Gerçek Tabiatınız ve Yaşam Amacınızla bir doğrultuda ilerlemenize yardımcı olur.
* Karar Mekanizmanız
     Sizin için en doğru olan Karar Mekanizmanızı gösterir.
* "BEN"
    “BEN”i nasıl yaşayabileceğinizi öğretir.
* Keşif
     Kim olduğunuzu, yeteneklerinizi ve özelliklerinizi keşfetmenize yardımcı olur.
* Maddi - Manevi
   Özünüze ulaşmanıza yardımcı olup manevi destek sağlarken, kariyeriniz ve iş hayatınız konusunda verdiği bilgilerle maddi hayatınıza da destek olur.
Human Design Sisteminin özelliklerini özetlemek gerekirse ;
* Deneyimseldir
* Mekaniktir
* Mantıksaldır
* Kişinin özüne sadık olmasını hedefler
* Bireysel dönüşümün tüm gezegeni etkilediğini savunur
* Din ve ahlaki sistemlerden bağımsızdır